
Великобританія виходить з Євросоюзу!
Референдум ЄС відбувся 23 червня 2016 в Великобританії та Гібралтарі - ця новина вже облетіла весь світ і таки да, Великобританія вийшла з Євросоюзу. Для когось це несподівано, для когось було передбачувано.
Які були передумови і які наслідки?
На голосування було винесено питання: залишатися Великобританії членом Європейського Союзу чи ні?
У референдумі дозволено голосувати громадянам Великобританії, Ірландії і країн Співдружності. Навіть громадяни Великобританії, які проживають за кордоном не більше 15ти років можуть проголосувати і висловити свою думку з цього приводу. Віддати свій голос також зможуть члени Палати лордів і громадяни країн Співдружності, що проживають в даний момент в Гібралтарі.
Урядом Великобританії у вересні 2015 було проафішовано офіційне формулювання питання, яке буде виставлено на голосування референдуму, з можливістю відповісти тільки «так» або «ні».
Питання звучить наступним чином:
Причини по яким Сполучене Королівство категорично вирішило покинути Європейський союз
Передісторія: ще в далекому 1973 році членство Великобританії в Європейському союзі було під великим питанням і викликало сумніви в уряду країни. Ці сумніви виникли відразу після приєднання Великобританії до тодішньої Європейської економічної спільноти.
У 2015 році питання членства Британії в ЄС залежав від переговорів з Союзом, тому що Великобританія хотіла добитися вигідніших для своєї країни і громадян умов членства. Тому відразу після травневих виборів 2015 року прем'єр міністр Великобританії оголосив про початок процесу переговорів з Європейським союзом і перегляд правил членства Великобританії в ЄС.
Основні питання, які були винесені Великобританією на обговорення
Зміна міграційного законодавства
Відмова від подальшого політичного зближення Великобританії з ЄС
Ці питання були також умовами Сполученого Королівства для збереження членства в ЄС.
В продовженні процесу переговорів в листопаді 2015 року уряд Великобританії направив офіційний відкритий лист представнику Європейської Ради Дональду Тиску, в якому були викладені основні цілі, розділені на чотири блоки, які Великобританія хоче домогтися в результаті переговорів:
- Вільна торгівля на світовому ринку, а не тільки в зоні ЄС.
- Зниження рівня бюрократії і регулювання бізнесу, підвищення конкурентоспроможності ЄС.
- Повага суверенітету країни і бажання відмовитися від подальшої тісної побудови політичного союзу. По скільки економіка Великобританії являється 5ю за величиною в світі, зняття обмежень Євросоюзом.
- Контроль імміграції. Введення правила: емігранти, які приїжджають до Великобританії з країн ЄС повинні пропрацювати не менше 4-х років у Великобританії для отримання допомоги і соціального житла. Припинення дії правила, за яким відправляються допомоги на дітей за кордон. Також можливість приїжджати в СБ громадян з усіх країн світу, зняття обмежень.
На засіданні Європейської ради в грудні 2015 року керівники країн членів Європейського союзу обговорювали вимоги Великобританії, які були винесені.
По трьох з чотирьох цілей Великобританії було досягнуто компромісу. За четверту мету Рада не змогла досягти згоди, так як на думку більшості представників країн ЄС, проблему з еміграцією вирішити не можна, так як це порушує право на свободу пересування на єдиному ринку ЄС, що є однією з головних ідей Європейського союзу.
У Кінцевому результаті в лютому 2016 між Європейським союзом і Великобританією було досягнуто компромісу за всіма висунутими вимогами, після чого прем'єр міністр Британії заявив про заплановане на Референдумі, який відбудеться 23.06.16 і всі хто згоден або не згоден зможе висловити свою думку, проголосувавши за вихід Сполученого Королівства з ЄС або за збереження членства Великобританії в Європейському союзі.
Які наслідки матиме вихід Великобританії з ЄС?
На думку експертів, вихід Великобританії з ЄС призведе країну до наслідків. Ці наслідки будуть і хорошими, і поганими. Найвідчутніше вихід Британії з ЄС перенесуть такі області, як прямі іноземні інвестиції і міграція на британський ринок праці.
Ослаблення партнерства з країнами Євросоюзу. ЄС є головним торговим партнером Британії, і після виходу країни з ЄС Великобританії доведеться укласти торговельні угоди з 27 країнами-членами ЄС, щоб мати можливість продавати товари з Великобританії в Європі, але це вже може бути не на таких вигідних умовах для Британії.
Жорсткість правил міграції. З іншого боку, як позитивний фактор, Британія зможе ввести обмеження для іммігрантів, в тому числі на соціальні блага.
Опитування населення Великобританії показує, що думки розділяються, так само як і в урядових колах.
Але результат буде відомий дуже скоро, і це буде по істині історична і значуща подія в долі Великобританії, Європейського союзу і мільйонів громадян.
Як вихід Англії з ЄС може вплинути на українських громадян і оформленні віз?
Найістотнішим і поки ще питанням, на яке не має відповіді на сьогоднішній день залишаються візи для возз'єднання з сім'єю українців з громадянами Євросоюзу. Незабаром нам належить дізнатися у парламенту Великобританії про прийняте рішення щодо регуляторного режиму міграції гражнам ЄС до Британії і також членів їх сімей які не мають європейських паспортів.
Станом на початок 2018 року розгляд справи віз ЕЕА возз'єднання з сім'єю істотно затримувалися. Якщо раніше такі візи видавалися протягом 1-1,5 місяця, то у 2018 приблизно 3-4 місяці. А в 2019 на початку 2020 не довше 3 тижныв.
Також посилилися показники на підставі яких приймаються рішення і стало більше відмов без права на апеляцію. Тому необхідно готувати повний пакет документів выд чоловіка про дохід на відносини на подачу щоб мати шанси на позитивне рішення.
Отримати візу в Англію завжди раді допомогти наші візові консультанти.
- 094-822-8634
- 044-222-8634
- 068-289-3644